Soccer /

International Club Friendly

October FT HT
Reinickendorfer Fuchse 3
SV Empor Berlin 1 4
1
0
0
0
Mantova U20 2
US Pergolettese U19 1
1
1
0
0
CA Independiente Reserves 3
Union Cocle 2
4
0
1
0
SC Charlottenburg 2
SD Croatia Berlin 3
2
2
0
0
BSV Al-Dersimspor 2
Frohnauer SC
1
4
0
2
TSV Rudow 2
Tukiyemspor Berlin 1
4
0
3
0
Rhodos FC 3
Olympiakos Volou
2
2
1
0
Avai FC U23 5
Gremio RS U23 3
1
2
0
2
Figueirense
Joinville SC 2
3
0
2
0
Acaua FC (W) 2
Uniao Desportiva Alagoana'AL (w) 3
0
0
0
0
San Juan Huracan 2
Lepaera FC 2
8
2
3
1
Defensor Sporting (w)
Nautico Montevideo (W)
Postp.
FC Preussen Espelkamp
Fortuna Dusseldorf
Postp.
Atletico Amazonense 5
Manauara EC 1 2
1
1
0
0
FC Dobrudzha
Cherno More Varna
0
2
0
0
FSV Vohwinkel Wuppertal 2
TVD Velbert
2
1
1
1
Linfield FC
Ards FC 1
1
0
1
0
VfL Wolfsburg
Hamburger SV 1
4
1
3
0
San Giuliano
AC Lannion
7
2
6
1
RB Leipzig
Slask Wroclaw 2
1
2
1
2
Union Berlin 1
St. Gallen
1
3
0
1
Sierra Leone
South Sudan
1
1
1
0
Palmeiras FC(U17)
Pacos Ferreira U17
3
3
0
0
TSV Hartberg
Kapfenberg
1
0
0
0
Chivas Guadalajara 3
CD FAS
0
0
0
0
ADO Den Haag U21 1
Willem II Reserves
0
1
0
1
Oostende
Zulte-Waregem
5
2
2
1
Anderlecht
Westerlo
4
1
3
1
Slavoj Vysehrad U19 2
Viktoria Zizkov U19 1
1
1
0
0
AIK Solna
Jonkopings Sodra IF
1
3
1
0
J K Bank Academy 2
J K Forest XI 2
3
5
3
1
KAS Eupen
Borussia Dortmund (Youth)
3
0
2
0
Go Ahead Eagles
KVSK Lommel
2
2
2
2
Dynamo Dresden
BFC Viktoria 1889
4
0
4
0
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
3
2
1
1
VfL Bochum
NEC Nijmegen
5
4
2
2
Al Wihdat Amman
Al-Baq's
3
2
3
0
CSKA 1948 Sofia
FC Bdin Vidin
4
0
2
0
Holstein Kiel
Silkeborg
0
0
0
0
Wurzburger Kickers
SG Sonnenhof Grossaspach
3
1
3
1
Pas Giannina
Veria FC
Postp.
VfB Stuttgart
SV Sandhausen
1
4
0
3
Al Wasl SC U19 3
Al Wahda Abu Dhabi U19 1
3
0
1
0
Karlsruher SC
Nancy
Postp.
Onisilos Sotiras
Olympiakos Nicosia FC
1
7
0
2
FC Liefering
SKU Amstetten
1
1
0
1
FC Dornbirn 1913
Vaduz
0
3
0
2
Rapid Vienna (Youth) 2
FC Blau Weiss Linz 1
3
2
1
0
VFB Lubeck
Schalke 04
0
2
0
1
SC Freiburg 1
St. Pauli 1
3
0
2
0
St.Polten
Floridsdorfer AC
Postp.
Hostert
Swift Hesperange 1
2
3
1
2
San Jose Earthquakes 1
CDSyC Cruz Azul 1
2
0
0
0
Arda
FC Maritsa 1921
3
0
3
0
Seraing United
Mouscron Peruwelz
Postp.
Budapest Honved
Bodajk FC Siofok
3
0
1
0
Slovan Liberec
Chrudim
0
0
0
0
Nurnberg 1 4
Ingolstadt 2
0
7
0
3
Osasuna 1
Alaves 1
2
1
1
0
Dafuji cloth MTE
Paksi SE Honlapja
Postp.
Noah
Noravank
1
2
1
1
FC Isloch Reserves
Bate Borisov Reserves
1
3
0
1
KMSK Deinze
Mechelen
Postp.
Tsarsko Selo 1
Lokomotiv Plovdiv 2
0
2
0
0
Shirak
Ararat Yerevan
1
0
0
0
Lechia Gdansk
OKS Stomil Olsztyn 1
5
0
3
0
HNK Vukovar 91 1
ZNK Osijek 1
1
4
0
3
Domzale 1
Radnik Sesvete 2
1
2
1
0
Beroe Stara Zagora
FC Sozopol
5
1
3
0
Dukla Prague 2
Bohemians 1905 1
4
3
1
1
SG Austria Klagenfurt
ASK Bravo Publikum
2
2
1
1
SV Ried 1
SK Vorwarts Steyr 1
2
1
1
1
AEL Limassol
Karmiotissa Polemidion
3
1
1
1
Varda SE
FC Mynai
4
1
4
0
Vasas
Ujpesti
2
1
1
1
PAEEK
Olympiakos Nicosia FC 1
2
3
0
3
Istanbul Buyuksehir Belediyesi
Kocaelispor
3
1
1
0
NK Siroki Brijeg
HNK Cibalia
0
1
0
1
Rijeka
NK Olimpija Ljubljana 1
6
1
2
0
Rodange 91
F91 Dudelange
0
3
0
2
Club America 3
Pumas U.N.A.M. 3
0
1
0
0
Arges
Concordia Chiajna 1
4
0
4
0
FC Steaua Bucuresti 2
FC Voluntari 2
2
1
1
0
Gaz Metan Medias
Gloria Buzau
2
0
2
0
CSKA 1948 Sofia
Marek Dupnitza
2
0
2
0
Dinamo Bucuresti 4
Petrolul Ploiesti 2
3
2
1
1
OFI Crete
Poros
5
1
2
1
CS Mioveni 1
Rapid Bucuresti 1
1
0
1
0
BATE Borisov
FK Isloch Minsk
2
1
2
0
Diosgyor VTK
Mezokovesd Zsory
1
4
0
1
Zaglebie Lubin 2
Chrobry Glogow 1
1
1
1
0
Rakow Czestochowa
Podbeskidzie Bielsko-Biala
1
0
0
0
Borec Veles
FC Vardar Skopje
2
0
1
0
HNK Gorica
Slaven Koprivnica
Postp.
GKS Glinik
Wisla Krakow
0
6
0
2
Altinordu
Goztepe
0
1
0
1
Dinamo Brest
Neman Grodno
3
2
1
1
Lech Poznan
LKS Lodz
5
1
0
0
Dnipro-1
Metalist 1925 Kharkiv
2
2
0
1
Gornik Leczna
Pogonmazovik
2
1
0
0
FSV Mainz 05 1 1
Kaiserslautern
1
1
1
0
Carrarese U19 2
Mantova U20 2
2
0
0
0
Trento U19 1 5
Giana Erminio U19 1 3
1
2
1
0
FC Krasnodar 2
Rubin Kazan 1
2
1
0
1
Udinese
Tabor Sezana
2
1
0
1
Kissamikos
AO Giouchtas
1
3
0
1
Ludogorets Razgrad
Yantra Gabrovo
2
2
1
1
Doxa Dramas
Kozani F.S.
0
1
0
0
Panaitolikos Agrinio
PAO Agriniou
3
0
1
0
Galatasaray
Tuzlaspor
4
3
2
1
Kolubara 4
FK Rudar Pljevlja 1
1
0
1
0
Falcon FC 1
Coritiba SE 1 3
1
1
0
1
Antioquia FC U23
Caqueta U23
Postp.
Toluca
Tigres UANL
0
2
0
2
Chivas Guadalajara
Club Leon
4
1
2
0
Galychyna-Karpaty Lviv
Veres
2
0
0
0
CSKA Moscow
FK Nizhny Novgorod
1
1
0
0
Karagumruk
Bursaspor
1
0
0
0
Konyaspor
Keciorengucu
2
0
2
0
FK Shkendija 79
Partizani Tirana
2
2
0
2
Voska Sport
Bratstvo 07
2
0
1
0
Yeni Malatyaspor
Gazisehir Gaziantep
0
1
0
0
Irodotos
AO Episkopis Rethymno
0
2
0
0
Kallithea
AE Kifisias
0
1
0
1
Makedonikos
Panserraikos
Postp.
Panionios
Agios Ierotheos
2
0
1
0
Orfeas Xanthi
Apollon Paralimniou
2
3
2
2
Khimki
Arsenal Dzyarzhynsk
2
2
2
0
FC Zuzenhausen 4
ATSV Mutschelbach 4
2
2
1
2
NK Nedeljanec
Dinamo Zagreb
0
7
0
3
Praiense
Peniche
Postp.
Olympiakos Volou
Apollon Larissas
3
0
2
0
CFR Cluj
Unirea Dej
4
0
1
0
Ural Sverdlovsk Oblast
Krylya Sovetov
1
1
0
0
Al Wihdat Amman
Maan
Postp.
Juventus
Chelsea
Postp.
Fortuna Dusseldorf
Heracles Almelo
Postp.
Liverpool
Inter Milan
Postp.
Swift Hesperange
US Mondorf-les-Bains
3
2
1
1
Levski Sofia
Strumska Slava
4
0
3
0
FK Takovo
Radnicki Nis
0
1
0
0
Galatasaray
Istanbulspor
3
3
2
2
Kayserispor
Genclerbirligi
2
0
0
0
KFC Mandel United
Mouscron Peruwelz
1
0
0
0
Club Brugge
Eendracht Wervik
2
1
0
0
La Louviere Centre
Royal Charleroi U21
1
0
1
0
Gyor Eto FC (W) U19
Astra Hungary U19 (w)
10
1
5
0
ES Setif
MO Constantine
Postp.
JSK Rodgau 1
Kickers Offenbach
1
6
0
3
AS Douanes de Niamey
SONIDEP
Postp.
Home Farm FC 1
Kilnamanagh AFC
1
1
0
0
Kalamata AO
Panahaiki-2005
0
1
0
0
SV Empor Berlin 2
FC Neubrandenburg 04 5
5
1
2
1
Trikala
Pierikos
1
0
0
0
Asteras Vlachioti
AEK Athens B
0
2
0
0
Ierapetra
Atsalenios
3
0
0
0
Olympiakos Piraeus B
Kallithea
Postp.
Anagenisi Karditsa
Olympiakos Volou
Postp.
PAOK Saloniki B
Veria FC
2
2
0
0
Acheron Kanalaki
Kozani F.S.
1
1
1
0
AEP Kozani
AEL Larisa
1
0
1
0
AO Giouchtas
AO Episkopis Rethymno
0
1
0
1
Kambaniakos
Makedonikos
0
3
0
2
Nea Artaki
Panelefsiniakos
0
0
0
0
Orfeas Xanthi
SKODA Xanthi
1
3
1
2
HHC Hardenberg
FC Groningen Reserves
2
3
2
2
SV 19 Sevelen
Union Wetten
6
0
5
0
La Louviere Centre
Anderlecht U21
1
2
0
1
Estudiantes LP Reserves
Atletico Tucuman Reserve
Levadiakos
AE Kifisias
Achilles
De Treffers